MARATIST

Pika ajalooga nõukogudeaegsest dresside tootjast on tänaseks arenenud pisut väiksem ja armsam kultusbränd. Oleme Marati algusaegadest kaasa võtnud mõnusa retrovaibi ja kohandanud selle nüüdisaegsesse kastmesse, lähtudes eelkõige tänavastiilist.

Meid inspireerivad omanäolised eesti rõivakunstnikud ja disainerid ja tegelikult kõik huvitav, millel on oma väike nišš või kiiks juures. Kanga ja lõigete valikul eelistame mugavust, aga anname endast parima, et rõiva kvaliteet sellest ei kaotaks. Eelistame seetõttu hingavat puuvillast materjali ja pisut väljapeetumaks stiiliks sametit.  Ennast väga palju täpsemini defineerida me ei tahakski, sest Marat on uuestisündinud brändina pidevas arenemises ja väike salapära sellest, mis ees ootab, on meie kõige edasiviivam jõud.

MARATI AJALUGU

Marat on üks vanimaid tänaseni toimivaid Eesti rõivafirmasid. Oleme uhked enda ajaloo üle, mis sai alguse juba 1920-ndate aastate alguses, mil tegeldi kodus töötavate kudujate poolt valmistatud villaste silmkoetoodete müügiga. Äri kasvades ning arenedes soetati enda elektrilised kudumismasinad ning asutati trikootoodete tööstuslik tootmine.

1930-ndate alguses töötas meie vabrikus juba 85 inimest, kes valmistasid nii lihtsaid pükse-särke töörahvale kui ka peent siidtrikoopesu prouadele, lisaks kõikvõimalikke villaseid džempreid, jakke, sviitreid, kampsuneid, salle ja lipse.

Nime “Marat” sai ettevõte augustis 1940 mil ettevõtte töötajad valisid selle kuulsa prantsuse revolutsionääri, Jean-Paul Marat järgi. Eesti taasiseseisvuse järel Marat erastati ning ettevõte keskendus peamiselt allhanketootmisele niisugustele brändidele nagu Esprit, JC, Lindex,  Seppälä jt.

Täna keskendub Marat enda kaubamärgi arendamisele ning pakub ajalugu väärtustades kuid hetketrende jälgides meeste, naiste ja laste alusriideid ja kodurõivaid ning ööpesu. Meie kollektsioonis on tähtsal kohal rõivaste õmbluskvaliteet ning kanga vastupidavus ja naturaalsus. Enda pea aastasajapikkuse ajaloo ning selle jooksul toodetud sadade miljonite toodete näol oleme omandanud piisava nägemuse sellest, millised peavad olema tõeliselt head trikootooted.